Viitorul lui Hagi nu prea are „viitor”

CFR Cluj s-a impus aseară cu scorul de 2-0 în faţa Viitorului Constanţa, după o partidă în care CFR a avut mai multe ocazii decât constănţenii, chiar dacă prestaţia echipei nu s-a ridicat la aşteptările publicului.

Deşi partida s-a jucat la Chiajna, noua casă a Viitorului lui Hagi, în tribune au fost destui suporteri care au susţinut echipa lui Vasile Miriuţă. Chiar şi aşa, elevii lui Stelea au avut un mic ajutor din partea lui Andrei Chivulete, arbitrul partidei, a cărui prestaţie nu s-a ridicat deloc la nivelul tatălui său, fostul arbitru FIFA Florin Chivulete.

Ambele reprize au început prin atacuri vertiginoase ale Viitorului, însă clujenii şi-au revenit de fiecare dată şi au marcat. Golurile au fost înscrise de Ciprian Deac în minutul 43 şi de Tade în minutul 82.

Viitorul: Balauru – Nikolov, Țîru, Hodorogea, Mitrea – Daminuță, Pană – Benzar, Andelkovic, Cîrstocea – Bonilla. Antrenor: Bogdan Stelea

CFR Cluj: Felgueiras – Susic, Larie, Rada, Camora – Monroy, Muniru – Jakolis, Guima, Deac – Tade. Antrenor: Vasile Miriuţă