Programul sportivilor români în prima zi la Jocurile Olimpice de la Rio

  • Adelina Mitrache
  • 5 august 2016
  • Sport
catalina ponor klaus iohannis

Foarte mulţi sportivi români vor concura sâmbătă la Jocurilor Olimpice de la Rio, care se va încheia cu meciul naţionalei de handbal feminin împotriva reprezentativei Angolei, partidă care va avea loc de la ora 01:50 (ora României), iar fetele antrenate de Tomas Ryde sunt favorite la victorie.

Prima zi la Jocurile Olimpice de la Rio va fi una plină pentru sportivii români, care vor avea şansa să obţină şi primele medalii. Spadasinele Ana Maria Brânză, Simona Pop şi Simona Gherman, dar şi ciclistul Sergey Tvetcov vor fi primii tricolori care vor lua startul la competiţia supremă din Brazilia.

Iată programul sportivilor români în prima zi la Jocurile Olimpice de la Rio:

ora 15:00 (ora ROMÂNIEI) Ana Maria Brânză-Popescu scrimă spadă individual calificări Carioca Arena 3

ora 15:00 Simona Gherman scrimă spadă individual calificări Carioca Arena 3

ora 15:00 Simona Pop scrimă spadă individual calificări Carioca Arena 3

ora 15:30 Daniela Dodean Monteiro tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3

ora 15:30 Eliza Samara tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3

ora 15:30 Sergey Tvetcov ciclism şosea finala Flamengo Park

ora 15:45 Adrian Crişan tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3

ora 15:45 Ovidiu Ionescu tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3

ora 16:00 Monica Ungureanu judo 48 kg calificări Carioca Arena 2 Barra

ora 16:30 George Palamariu, Cristi Pîrghie cantoj 2- calificări Lagoa Stadium

ora 16:30 Marian Drăgulescu gimnastică individual compus calificări Rio Olimpic Arena, Barra

ora 16:30 Andrei Muntean gimnastică individual compus calificări, Rio Olimpic Arena, Barra

ora 16:45 Irina Begu tenis simplu tur 1 Olympic Tennis Centre

ora 16:45 Monica Niculescu tenis simplu tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra

ora 16:45 Florin Mergea / Horia Tecău tenis, dublu, tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra

ora 16:45 Raluca Olaru / Andreea Mitu tenis, dublu, tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra

ora 21:30 Monica Ungureanu judo, cat.48 kg, recalificări şi finale Carioca Arena 2, Barra

ora 22:00 Ana Maria Brânză Popescu scrimă, spadă, individual, semifinale şi finală Carioca Arena 3

ora 22:00 Simona Gherman scrimă, spadă, individual, semifinale şi finală Carioca Arena 3

ora 22:00 Simona Pop scrimă, spadă, individual, semifinale şi finală Carioca Arena 3

ora 01:50 România – Angola, handbal feminin, Future Arena, Barra de Tijuca

Orele de intrare în concurs ale sportivilor români de la Jocurile Olimpice 2016 pot suferi modificări în funcţie de şedinţele tehnice de la fiecare disciplină olimpică

loading...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *