Chipciu înger şi demon pentru Steaua

Partida dintre Steaua şi Ludogoreţ s-a terminat cu un 1-0 chinuit, după ce în minutul 34 Al. Chipciu a ratat un penalty, dar acesta avea să se revanşeze la sfârşitul partidei, cu un gol în minutul 88.

Partida a început cu o dominare clară din partea Stelei, însă, după ratarea lui Chipciu, aceasta a căzut din punct de vedere mental şi nu şi-a mai revenit până la pauză. Cea de-a doua repriză a început la fel ca şi prima, cu echipa lui Gâlcă în atac, însă lipsa unui atacant adevărat s-a simţit. După ce Claudiu Keşeru a intrat pe teren, atacurile Stelei au început să prindă culoare, iar în minutul 88 Chipciu şi-a răscumpărat greşeala printr-un gol.

Urmariţi mai jos conferinţa de presa a antrenorului Stelei, Costel Gâlcă:

Steaua: Arlauskis – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepeliţă, Breeveld – Ad. Popa, Stanciu, Sînmărtean – Chipciu. Rezerve: Cojocaru, Filip, Iancu, Toșca, Pîrvulescu, Keșeru, Vâlceanu. Antrenor: Costantin Gâlcă

Ludogoreț: Stoianov – Junior Caicara, Terziev, Moţi, Minev – Zlatinski, Diakov – Aleksandrov, Marcelinho, Misidjan – Hamza. Rezerve: Cvorovic, A. Aleksandrov, Fabio Espinho, Anicet Abel, Dani Abalo, Bezjak, Junior Quixada. Antrenor: Georgi Dermendzhiev

Foto-reporter: Costi Oprea